Po co stosuje się spray na owady dla koni?

Liczne owady, kleszcze, gzy, komary są zmorą każdej stajni w okresie wiosenno-letnim, dlatego spray na owady dla koni powinien znajdować się w podstawowym wyposażeniu każdego właściciela konia.

Czym są repelenty?

Repelent to środek, najczęściej w formie sprayu, który ma za zadanie odstraszać owady. Zapach końskiego potu silnie wabi różnego rodzaju insekty, dlatego stosuje się preparaty, które maskują zapach konia i tworzą wokół niego barierę ochronną.

W jakim celu stosuje się spray na owady dla koni?

Środek na owady dla koni stosujemy w celu odstraszenia insektów od naszego konia. W trakcie pobytu na pastwisku czy w trakcie trwania treningu do zwierzęcia lgną muchy końskie, gzy, komary, meszki i inne insekty. Preparaty przeciw owadom zapobiegają bolesnym i swędzącym ukąszeniom, dodatkowo mogą zawierać filtry przeciwsłoneczne lub składniki pielęgnujące sierść i łagodzące świąd skóry.

Spray na owady dla koni powinno stosować się przed wyjściem konia na pastwisko oraz przed aktywnością fizyczną, ponieważ ochrona może nie być tak silna w momencie połączenia się preparatu z potem.

Jaki spray na owady dla koni wybrać?

Oferta sklepów jeździeckich, które oferują środki na owady dla koni jest szeroka, jednak warto jest zwrócić uwagę na produkty, które w swoim składzie zawierają filtry przeciesłoneczne, pielęgnującą sierść glicerynę lub naturalne olejki eteryczne.

Wszystkie te potrzeby spełnia Over Horse Horsefly, którego skład jest na tyle łagodny, że nie podrażnia końskiej skóry i można go stosować nawet dla źrebiąt. Preparat ma przyjemny zapach co jest potwierdzeniem zastosowania w nim naturalnych ekstraktów zapachowych przeciw owadom. Dzięki bogatej zawartości formuła odstrasza różnego rodzaju muchy, a jego działanie po aplikacji trwa nawet 7 godzin.

Posts created 49

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top