Jakie akcesoria jeździeckie warto zakupić przed pierwszą jazdą konną?

Jeździectwo to bardzo wymagający i niebezpieczny sport, który przynosi wiele satysfakcji. Konie przynoszą nam spokój i gwarantują wiele korzyści dla osób, które spędzają z nimi czas.
Gdy planujemy pierwszą jazdę konną warto pamiętać, że zbyt dużo sprzętów może nie być potrzebne, a szkółki jeździeckie zwykle oferują wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria.
Gdy już jeździmy konno i planujemy pozostać w świecie jeździeckim trochę dłużej też nie warto kupować zbyt wielu akcesoriów dla konia, na którym jeździmy, a stadniny nie zawsze zezwalają na korzystanie ze swojego sprzętu przy koniach.
Co zatem warto kupić?

1. Kask jeździecki

Kaski niegdyś toczki oferowane w szkółkach są mniej higieniczne i nigdy nie wiemy czy nie posiadają mikro pęknięć dlatego warto zaopatrzyć się we własny kask, który będzie z pewnością bezpieczny do jazdy i higieniczny dzięki stosowaniu tylko przez nas.
Na rynku jest wiele producentów kasków jeździeckich, jedna z najbardziej znanych i poważanych firm to Samshield, w swojej ofercie posiadają wiele kasków jeździeckich, gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa, posiadają również certyfikaty zgodne z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa.
Nieco tańsze są kaski Uvex, posiadają różne rozmiary dostępne w różnych kolorach, również posiadają certyfikaty i są bardzo wytrzymałe. Świetnie nadają się dla poczatkujących jeźdźców.

https://www.equishop.com/pl/kaski-jezdzieckie-meskie/2929-samshield-kask-shadowmatt-granatowy.html
https://www.equishop.com/pl/kaski-jezdzieckie-casco/20155-casco-kask-jezdziecki-choice-navy-s.html
https://www.equishop.com/pl/kaski-jezdzieckie-uvex/19945-uvex-kask-jezdziecki-onyxx-czarny-polysk.html


2. Buty do jazdy konnej

Zazwyczaj myśląc o butach na konie myślimy, że zwykle trampki będą wystarczające, ale do odpowiedniej ochrony nóg warto kupić sztyblety, oficerki bądź nawet czapsy. Odpowiednie obuwie zapewni przyczepność buta do strzemienia i przy tym stabilność w siodle. Czapsy można stosować do sztybletów, dzięki czemu jazda konna w letnie dni będzie przyjemnością.

https://www.equishop.com/pl/sztyblety-jezdzieckie-do-jazdy-konnej-damskie-meskie/16191-busse-sztyblety-jodhpur-classic-winter.html
https://www.equishop.com/pl/oficerki-jezdzieckie-do-jazdy-konnej-damskie-meskie/19183-horze-oficerki-damskie-gumowe-chester.html


3. Jeździecka kamizelka ochronna

Kamizelki ochronne nie tylko gwarantują bezpieczny upadek, ale też ochronę przed kontuzjami. Kamizelki na plecy zapewniają, że pierwszy upadek z konia wcale nie będzie taki straszny a wszystkie kości pozostaną w całości przed kolejnym wsiadaniem w siodło.
Przede wszystkim najważniejsze powinny być akcesoria dla bezpieczeństwa, kamizelki firmy Dainese posiadają różne rozmiary, również dla dzieci, chronią plecy i klatkę piersiową przed skutkami upadku a dzięki nim jazda konna będzie mniej niebezpieczna.

https://www.equishop.com/pl/kamizelka-jezdziecka-ochronna-do-jazdy-konnej/8749-dainese-kamizelka-ochronna-alter-real-na-plecy-damska.html
https://www.equishop.com/pl/kamizelka-jezdziecka-ochronna-do-jazdy-konnej/11301-dainese-kamizelka-ochronna-balios-level-3-beta-dziecieca.html


4. Bryczesy jeździeckie

Ostatnie będą bryczesy, nie jest to najpotrzebniejszy zakup, ale gdy już trochę jeździmy konno można zaopatrzyć się w parę spodni jeździeckich z pełnym bądź kolanowym lejem.
Spodnie specjalne do jazdy konnej są elastyczne i oddychające i posiadają lej silikonowy bądź materiałowy, w zależności od wyboru chronią kolana przed otarciami a także dodają przyczepności w siodle, dzięki czemu nie będziemy się ślizgać podczas próby skoku przez przeszkody czy nawet przez drzewo, które można napotkać w terenie.

https://www.equishop.com/pl/legginsy-jezdzieckie-bryczesy-na-wciaganie/21733-pikeur-gia-grip-athleisure-legginsy-jezdzieckie-bryczesy-na-wciaganie-z-pelnym-lejem-damskie.html
https://www.equishop.com/pl/bryczesy-jezdzieckie-damskie/20436-equiline-adellek-bryczesy-z-pelnym-lejem-damskie.html
https://www.equishop.com/pl/bryczesy-dzieciece/21157-hkm-bryczesy-leni-z-silikonowym-lejem-kolanowym-dzieciece.html


Dla jeźdźców, którzy są zafascynowani końmi i wszystkim co jest z nimi związane, akcesoria jeździeckie są doskonałe na prezent, dla dziecka, które często bywa w stajni można kupić np. czaprak bądź zestaw szczotek dla konia, pomysłów jest wiele, ale przed użyciem własnych sprzętów należy spytać się instruktora czy nie ma nic przeciwko.

Życzę udanej pierwszej lekcji jazdy konnej i miłej reszty wakacji!

Posts created 49

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top