Jak zachować bezpieczeństwo podczas jazdy konnej?

Jeździectwo to jeden z najniebezpieczniejszych sportów, dlatego właśnie posiadanie odpowiedniego sprzętu oraz akcesoriów jest kluczowym elementem aby móc cieszyć się jazdą konną oraz korzyściami jakie przynosi spędzanie czasu z koniem w stajni.
Upadek z konia może spowodować szereg różnych poważnych urazów, którym można zapobiec poprzez stosowanie odpowiedniego sprzętu jeździeckiego, najlepiej takiego, który posiada atesty zgodne z aktualnymi przepisami bezpieczeństwa.
Szkółki jeździeckie oraz stadniny zwykle oferują pełne wyposażenie dla swoich uczniów, lecz gdy planujemy pozostać dłużej w świecie jeździeckim warto wyposażyć się we własny komplet.

https://www.equishop.com/pl/kaski-jezdzieckie-meskie/2940-samshield-kask-shadowmatt-255-swarovski-brazowy.html


Najważniejszym elementem jeździeckiego wyposażenia jest kask jeździecki, który chroni głowę przed urazami, niegdyś stosowano toczek jeździecki, który posiadał cieńszą skorupę a aktualnie stosowane są kaski, które wytwarza się z tego samego tworzywa co kaski motocyklowe, dzięki czemu poziom bezpieczeństwa wzrasta.
Jednym z najpopularniejszych producentów kasków jeździeckich jest firma Samshield, która zajmuje się produkcją swoich kasków we Francji wraz z ręcznym wykańczaniem, obecnie ta firma oferuje najwyższej jakości kaski, których skorupa jest wykonana z poliwęglanu oraz polistyrenu, wewnątrz posiadają specjalne wkłady piankowe, które doskonale dopasowują się do głowy.

https://www.equishop.com/pl/kaski-24h/20423-samshield-kask-jezdziecki-shadowmat-full-mat-blue.html
https://www.equishop.com/pl/kaski-jezdzieckie-meskie/2929-samshield-kask-shadowmatt-granatowy.html
https://www.equishop.com/pl/kaski-jezdzieckie-uvex/21562-uvex-kask-jezdziecki-exxential-ii-granatowy-matowy-s-m.html


Kolejnym ważnym wyposażeniem jeździeckim jest kamizelka ochronna, które chronią wybraną część tułowia, przed skutkami upadku.
Kamizelki firmy Dainese posiadają specjalne wypełnienie w kształcie plastrów miodu oraz wykonano je z wodoodpornej gumy nitrylowej, która dzięki perforacji umożliwia odpowiednią wentylację ciała.


Oprócz wyżej wymienionych najważniejszych produktów, które są niezbędne podczas ćwiczeń z koniem, warto zaopatrzyć się również w odpowiednie obuwie do jazdy konnej w postaci oficerek, czyli wysokich butów jeździeckich, w sztyblety czyli krótsze buty jeździeckie, do których można stosować czapsy.
Odpowiednie obuwie zapewni komfort podczas jazdy oraz stabilizację buta w strzemieniu, dzięki czemu nie wysunie się on podczas kłusowania czy galopu. Ponadto buty jeździeckie gwarantują ochronę nóg przed otarciami a w chłodne zimowe dni chronią przed wychłodzeniem.

https://www.equishop.com/pl/trampki-damskie/23252-sergio-grasso-x-endurance-buty-jezdzieckie-damskie.html
https://www.equishop.com/pl/oficerki-jezdzieckie-do-jazdy-konnej-damskie-meskie/20193-petrie-significant-skorzane-oficerki-jezdzieckie.html
https://www.equishop.com/pl/oficerki-jezdzieckie-do-jazdy-konnej-damskie-meskie/16463-animo-zen-oficerki-jezdzieckie-skorzane.html
https://www.equishop.com/pl/horze/19201-horze-sztyblety-damskie-jodhpur-wexford-z-zamkiem-blyskawicznym-z-przodu.html
https://www.equishop.com/pl/czapsy-skorzane-sztylpy/17345-horze-czapsy-ze-skory-naturalnej.html

Ostatnim równie ważnym elementem garderoby jeźdźca są rękawiczki, które pozwalają na lepszy chwyt wodzy oraz zapobiegają ocieraniu się dłoni o wodze.

https://www.equishop.com/pl/rekawiczki-jezdzieckie-do-jazdy-konnej/22996-roeckl-lona-rekawiczki-jezdzieckie.html
https://www.equishop.com/pl/rekawiczki-jezdzieckie-do-jazdy-konnej/22842-elt-allrounder-rekawiczki-do-jazdy-konnej-dzieciece.html
https://www.equishop.com/pl/rekawiczki-jezdzieckie-do-jazdy-konnej/22905-elt-metropolitan-unicorn-rekawiczki-jezdzieckie-dzieciece.html
https://www.equishop.com/pl/rekawiczki-jezdzieckie-do-jazdy-konnej/23441-samshield-v-skin-swarovski-rekawiczki-jezdzieckie-brazowe.html


Wszystkie produkty wymienione pozwolą nam na bezpieczne oraz komfortowe lekcje jazdy konnej a zakupione akcesoria będą nam towarzyszyć przez długie lata.
Życzę udanych pierwszych lekcji oraz miło spędzonego czasu wśród koni!

Posts created 49

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top