Jazda konna w lato – co warto robić z koniem w ciepłe dni?

Lato to bardzo przyjemna pora roku, jazda konna staje się bardziej przyjemnością niż obowiązkiem a treningi z koniem przed zawodami to czas ekscytacji oraz dobrej zabawy.
Lecz nawet w lato w sezonie zawodów jeździeckich zarówno jeździec jak i koń potrzebuje dnia przerwy od ciągłych treningów i powtarzania w kółko to samo. Co zatem porobić z naszym koniem aby i on i my czerpał z tego przyjemność?

1. Wypad w teren nad wodę bądź do lasu
Jazda konna w terenie to zawsze miła odmiana po całym tygodniu treningów, a w upalne dni wyjazd nad wodę czy do chłodniejszego, zacienione lasu może być jeszcze przyjemniejsze.
Woda pomoże się schłodzić naszemu wierzchowcowi a my będziemy mogli korzystać z uroków jazdy konnej w wodzie natomiast wypad do lasu to zawsze dobry pomysł. Drzewa osłonią nas przed ciepłymi promieniami słońca a nasz koń z pewnością to doceni.

2. Jazda na oklep
Jazda bez siodła jest zawsze dobrym pomysłem a w dni, w które temperatura przekracza stopień tolerancji przez konia warto dać mu trochę spokoju od siodła, czapraków oraz całego wyposażenia jeździeckiego, które w każdy pozostały dzień musi on nosić.
Podczas jazdy na oklep można wyczuć konia oraz nauczyć się z nim współgrać, taka jazda czasami mogłaby nas zaskoczyć ile można się nauczyć o własnym wierzchowcu czując pracę jego mięśni.

https://www.equishop.com/pl/pady-westernowe-i-blankety-podkladki-westernowe-pod-siodlo/20526-waldhausen-podkladka-westernowa-do-jazdy-na-oklep.html
https://www.equishop.com/pl/kantar-dla-konia-kantary-dla-koni/15423-busse-kantar-comfy.html

3. Praca z koniem z ziemi
W ciepłe dni warto również odpuścić sobie ciężkie treningi i poświęcić ten czas na pracę z koniem z ziemi, możemy go nauczyć pracy z jeźdźcem, poprawić relację z naszym koniem, dzięki czemu późniejsza praca w siodle może okazać się jeszcze przyjemniejsza.

https://www.equishop.com/pl/halter-kantar-sznurkowy/15429-busse-kantar-sznurkowy-zestaw-two-tone.html
https://www.equishop.com/pl/halter-kantar-sznurkowy/12284-wildhorn-kantar-sznurkowy-ringe.html


4. Pielęgnacja konia
W niektóre dni warto poświęcić codzienny trening na np. kąpiel naszego konia oraz wyczesanie grzywy i ogona. W ciepłe dni warto ochładzać końskie nogi bieżącą wodą, ale można również zdecydować się na pełną kąpiel, przygotować gąbki, szampony oraz różnego rodzaju szczotki dla koni i zabrać się do roboty. Nie tylko nasz koń będzie czysty ale też z pewnością chłodna woda pozwoli mu trochę ochłonąć.

https://www.equishop.com/pl/szampon-dla-konia/17113-absorbine-preparat-do-siersci-showsheen-miracle-groom-946-ml.html
https://www.equishop.com/pl/gabka-sciagaczka-do-wody/9644-busse-gabka-expanding.html
https://www.equishop.com/pl/szczotka-dla-konia/9591-busse-szczotka-twarda-holzrucken.html

Pamiętajcie aby w ciepłe i upalne dni stale nawadniać swojego konia, warto również podawać mu elektrolity dla lepszego nawodnienia. Wiadro z wodą należy ustawić na padoku, w stajni a także w boskie, tak żeby koń miał do wody stały dostęp.
Życzę miłych i udanych wakacji.

Posts created 1

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top