Siatka na siano Busse

Czego potrzebujesz w swojej stajni?

Bycie właścicielem konia to bardzo duży obowiązek, a także sporo wydatków. Jeśli już zostaniemy szczęśliwymi posiadaczami swojego wierzchowca to przeważnie najpierw myślimy nad wyborem odpowiedniego czapraka, derki oraz podstawowego wyposażenia dla naszego wierzchowca. Nierzadko jest tak, że nie przywiązujemy tak sporej uwagi do miejsca pobytu naszego konia. Wielu z nas podejmie decyzję o skorzystaniu z usług stajni lub tzw. hoteli dla koni. W takim przypadku nasze działania ograniczają się do wyboru najlepszej oferty. Pamiętajmy jednak, aby odpowiednio sprawdzić to miejsce przed podpisaniem umowy i upewnić się czy nasz koń będzie miał zapewnione odpowiednie warunki. Co jednak jeśli zapragniemy samemu urządzić i wyposażyć stajnię? Nic nie stoi nam na przeszkodzie, ale musimy się odpowiednio przygotować.

Rozpocznijmy od omówienia boksu. Przede wszystkim boks powinien mieć odpowiednie rozmiary dopasowane do wielkości naszego konia. Zbyt mały może niekorzystnie wpływać na komfort jego używania i nasz koń nie będzie czuł w nim się szczęśliwy. Bardzo ważną kwestią jest, także odpowiednie utrzymanie czystości, które zależy przede wszystkim od rodzaju zastosowanej ściółki także częstotliwości jej wymiany. Zdecydować się możemy na ściółkę słomianą, wióry a także torfy. Słoma jest jedną z najbardziej polecanych ściółek z uwagi na wysoką chłonność, małe pylenie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że każdy z wymienionych rodzajów ściółek spełni doskonale swą funkcję o ile będzie ona często wymieniana. Zaleca się codzienną kontrolę czystości ściółki w boksie. Co tydzień cała ściółka powinna być zmieniona a sam boks odkażony. Kolejną ważną kwestią jest zagwarantowanie stałego dostępu do czystej wody. Warto w tym celu skorzystać z poidła automatycznego, dzięki temu woda będzie zawsze czysta. Warto także pomyśleć o właściwym worku na siano oraz żłobie, co ułatwi nam utrzymanie odpowiedniej czystości w boksie a koń będzie miał prostszy dostęp do pokarmu.

Poza wyposażeniem samego boksu warto pamiętać o różnego rodzaju elementach wyposażenia przeznaczonych do przechowywania sprzętów jeździeckich. Siodła należy trzymać na odpowiednim haku a derki, ogłowia oraz czapraki powinniśmy trzymać na wieszakach. Nie wolno również zapominać o właściwych środkach pielęgnacyjnych, szczotkach i wiadrach, które służyć będą do sprzątania stajni jak również do pielęgnacji naszego konia. Lista rzeczy może wydawać się niezmiernie długa i przy tym kosztowna, jednakże wiele firm oferuje kompletne wyposażenie do stajni w niedużych cenach. Między innymi taką firmą jest Busse, dzięki której za niewygórowane pieniądze wyposażymy naszą stajnię we wszystkie potrzebne akcesoria. Warto przed rozpoczęciem urządzania stajni zrobić odpowiednie rozeznanie na rynku ponieważ wyposażenie do stajni nie jest już w dzisiejszych czasach rzeczą ciężką do zdobycia.

Budowa stajni, jak i jej utrzymanie nie jest najtańsze, ale sam fakt jej posiadania zapewni nam bardzo wiele zadowolenia i umożliwia na zagwarantowanie jeszcze lepszej opieki naszemu pupilowi. Bez obaw można polecić to wszystkim jeźdźcom, którzy mają odpowiednie możliwości finansowe, a także przestrzenne na swojej posesji.

Swoją stajnię możesz kompleksowo wyposażyć w sprzęt Busse w jeździeckim sklepie internetowym www.equishop.com

Posts created 49

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top