Zdjęcie autorstwa Helena Lopes z Pexels

Przydatne akcesoria dla konia w stajni?

W każdym ośrodku jeździeckim i stajni można znaleźć wszystkie potrzebne akcesoria dla jeźdźców a także dla koni, zwykle hotele dla koni zapewniają wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy dla naszego konia, lecz nie zawsze i nie wszędzie wyposażenie stadniny będzie na tyle szerokie, że wszystkie potrzeby naszego konia będą zaspokojone dlatego właśnie przygotowałam zestawienie produktów, które warto zakupić na własny użytek.

Pierwsze i najważniejsze na pewno będą wiadra i żłoby, nawadnianie naszego konia jest kluczowym elementem w upalne dni, najlepiej postawić w boksie, a także na padoku i w miejscach gdzie koń spędza czas wiadro ze świeżą wodą. Na rynku można znaleźć wiele propozycji np. wiadra z możliwością powieszenia na drzwiach boksu czy też na płocie przy padoku, tak aby koń miał do niego zawsze dostęp.

https://www.equishop.com/pl/zloby-i-wiadra-dla-koni/9540-busse-zlob-turniejowy-cover-pro.html
https://www.equishop.com/pl/zloby-i-wiadra-dla-koni/15576-busse-wiadro-tubtrug.html
https://www.equishop.com/pl/zloby-i-wiadra-dla-koni/22784-hkm-wiadro-dla-konia-easy.html


Następne będą repelenty czyli środki do ochrony konia przed owadami. W lato zbiera się dużo much, komarów i innych owadów, które mogą atakować naszego konia co sprawia, że staje się on bardziej nerwowy i zestresowany. Dlatego właśnie zawsze warto mieć ze sobą jakiś środek do ochrony przed owadami.
Dobrym pomysłem będzie również maska na owady czy też derki siatkowe, które doskonale przepuszczają powietrze a dodatkowo chronią konia na padoku.
Wszystkie produkty do ochrony przed owadami można znaleźć tutaj –> https://www.equishop.com/pl/609-ochrona-konia-przed-owadami

https://www.equishop.com/pl/maski-po-przeciwowadowe/21725-busse-fly-buckler-gap-ii-maska-przeciw-owadom-dla-konia.html
https://www.equishop.com/pl/repelenty-preparat-na-owady-dla-koni-spray-na-owady-dla-koni/17117-absorbine-preparat-przeciwowadowy-ultrashield-brand-946-ml.html
https://www.equishop.com/pl/derka-siatkowa-derka-przeciwowadowa/21260-hkm-derka-polarowo-siatkowa-dla-konia-multifunktional.html
https://www.equishop.com/pl/derka-siatkowa-dla-konia/21273-hkm-derka-siatkowa-dla-konia-valencia.html

Kolejną przydatną rzeczą w stajni mogą okazać się zasłony na boks. Jeżeli nasz koń stoi w stadninie bez osłony na drzwiach boksu mogą go stresować odwiedzający bądź też obecność innych koni. Dlatego w takim przypadku polecam zakup zasłony na boks, która doda trochę prywatności naszemu kopytnemu przyjacielowi. Dodatkowo zasłonę na boks można zabierać ze sobą na zawody jeździeckie i stosować w boksie przed zawodami.
Zasłony na boksy można łatwo utrzymać w czystości a w większości z nich wystarczy przemyć je pod bieżącą wodą.

https://www.equishop.com/pl/zaslona-na-boks/8833-equiline-zaslona-na-boks-dluga.html
https://www.equishop.com/pl/zaslona-na-boks/22798-hkm-zaslona-na-boks-dla-konia-130-x-120-cm.html


W stajni zwykle przechowuje się wszystkie niezbędne akcesoria dla konia oraz dla jeźdźca, ale w jaki sposób zachować porządek w tym chaosie? Bardzo dobrym pomysłem są wieszaki na ogłowia czy też koziołki na siodła. Dzięki temu podczas wprowadzania bądź wyprowadzania konia do boksu nie będziemy potykać się co rusz o jakąś szczotkę dla konia czy też jeden z kolejnych kantarów.

https://www.equishop.com/pl/wieszak-koziol-na-siodlo/20728-waldhausen-klasyczny-wieszak-na-siodlo-dla-konia.html
https://www.equishop.com/pl/wieszak-na-oglowie/20736-waldhausen-wieszak-na-oglowie-dla-konia.html
https://www.equishop.com/pl/wieszak-na-oglowie/20740-waldhausen-plastikowy-wieszak-na-oglowie.html
https://www.equishop.com/pl/wieszak-na-czaprak-i-derke/19291-horze-wieszak-drabinkowy-na-czapraki-lub-derki-dla-konia.html

Następne będą zabawki dla konia. Podczas gdy my wracamy do domów po dniach spędzonych z naszym koniem czy też w dni wolne od stadniny nasz koń może być znudzony ciągłym staniem w boksie czy nawet na padoku, dlatego też dobrym pomysłem będzie zakup lizawek dla konia z solą himalajską (https://www.equishop.com/pl/pasza-i-suplementy-dla-konia/19644-busse-lizawka-dla-konia-z-soli-himalajskiej-himalaya.html) bądź też lizawek smakowych.
W ofercie firmy Likit można znaleźć zestaw z uchwytem do powieszenia w boksie bądź na padoku, do którego wkłada się lizawkę o wybranym smaku, dzięki czemu koń będzie miał zajęcie na długie godziny a dodatkowo takie zabawki pomagają zmniejszyć poziom stresu.

https://www.equishop.com/pl/waldhausen/20790-likit-lizawka-w-ksztalcie-kolowrotka-dla-koni.html
https://www.equishop.com/pl/waldhausen/20778-likit-dozownik-do-przysmakow-dla-konia-w-ksztalcie-pilki.html
https://www.equishop.com/pl/waldhausen/20781-likit-wklad-do-lizawki-tongue-twister-250gr.html

Smaki dostępne w ofercie producenta to:
– jabłko
– marchewka
– sałatka owocowa
– banan
– wiśnia
– miód z rumiankiem

Lato wkroczyło już do nas pełną parą, więc życzę Wam udanych wakacji oraz dobrze spędzonego czasu w ośrodkach jeździeckich.

Posts created 49

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top