Co daje nam jazda konna?

Jazda konna jest wspaniałą formą aktywności fizycznej. Niektórzy z jeźdźców uprawia tą dyscyplinę dla rekreacji, a druga część podchodzi do tego pod kątem sportowym. Obojętnie czym jest dla nas jazda konna uprawiając je mamy z tego dużo więcej korzyści niż miło spędzony czas i zgubione zbędne kalorie. Więc czego uczy nas jeździectwo?

Przede wszystkim uprawiając jeździectwo mamy kontakt z wierzchowcem. Żeby dobrze jeździć konno między nim, a jeźdźcem musi wytworzyć się więź. To jednak wymaga obopólnego zrozumienia ze zwierzęciem. W trakcie pogłębiania tej więzi uczymy się cierpliwości jak również determinacji w osiąganiu założonego założenia. Niezmiernie istotną korzyścią jest również łatwiejsze radzenie sobie w grupie. Następną ogromną korzyścią wynikającą z uprawiania jeździectwa jest pozyskiwanie wiadomości o samym sobie. Podczas procesu poznawania psychiki swojego konia dowiadujemy się dużej liczby rzeczy o sobie. To pomaga nam w lepszym zrozumieniu siebie oraz otaczającego nas świata. To wszystko rzutuje na większą pewność siebie.

Jeżeli poza samą jazdą konną opiekujemy się samodzielnie naszym wierzchowcem, wykształci się w nas odpowiedzialność za żywe stworzenie. To jest bardzo istotną cechą w życiu, szczególnie dla dzieci.

Jazda konna jest pomocnym w lepszym poradzeniem sobie ze złym samopoczuciem. Z natury wierzchowce są stworzeniami spokojnymi i mądrymi. Współpraca z nimi pomaga nam się odprężyć. Nie ma nic lepszego jak jazda w siodle po ciężkim i przygnębiającym dniu. Pomaga nam to chociaż na parę chwil oderwać się od trosk dnia powszedniego.

Poza wymienionymi korzyściami płynącymi z uprawiania jazdy konnej warto pamiętać o tych najbardziej znanych, czyli korzyściach dla naszego ciała. Jazda konna pomaga nam w utrzymaniu wysokiej sprawności fizycznej. Siedząc w siodle mamy prostą sylwetkę co pomaga nam w naprawianiu błędów postawy. Jazda konna oddziałuje także pozytywnie na nasze serce, obniżając ciśnienie tętnicze oraz zmusza do pracy praktycznie wszelkie partie mięśni. Praktycznie rzecz ujmując jazda konna nie ma w ogóle negatywnego oddziaływania na nasz organizm.

Pamiętajmy o tym, że z jeździectwa nie tylko uzyskujemy wyszczególnione korzyści, ale również ofiarujemy dużo od siebie. Tylko tym sposobem jesteśmy w stanie w pełni czuć wszystkie zalety pochodzące z jeździectwa.

Posts created 49

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top